PROGRAM NOTES

İŞ SANAT’IN PARLAYAN YILDIZLARI

AHMET TÜMKAYA ve PELİN ECE ACAR

Parlayan Yıldızlar konserinde 11 Mart saat 20.30’da Ahmet Tümkaya (fagot) ve Pelin Ece Acar (piyano) yer alacak.

Devamını Oku

ahmet-tumkaya
pelin-ece-acar

VİYANA SENFONİ ORKESTRASI

WIENER CONCERT-VEREIN

Dünyaca ünlü Viyana Senfoni Orkestrası’nın müzisyenleri tarafından 1987 yılında kurulan Wiener Concert-Verein, klasik ile çağdaş müzik arasında köprü kuran sayılı oda orkestrasından biri olarak tanımlanıyor.

Devamını Oku

07_02_24_TimothyChooi-9518-min
07_02_24_TimothyChooi-9219-min

İŞ SANAT’IN PARLAYAN YILDIZLARI

AHMET EFE DEMİRCİ VE ELİFSU YALIN

Parlayan Yıldızlar konserinde 12 Şubat Pazartesi saat 20.30’da Ahmet Efe Demirci (piyano) ve Elifsu Yalın (çello) yer aldı.

Devamını Oku

ahmet-efe-demirci-001
elifsu-yalin-001

MİLLÎ REASÜRANS ODA ORKESTRASI

100. YILDA TÜRK TANGOSU

İş Sanat ve Millî Reasürans Oda Orkestrası iş birliğinde gerçekleşecek “100.Yılda Türk Tangosu” konseri İş Kuleleri Salonu’ndaydı.

Devamını Oku

100-yilda-turk-tangosu-001-min
100-yilda-turk-tangosu-002-min

İŞ SANAT’IN PARLAYAN YILDIZLARI

BELİT ÇİFTÇİ VE LEVENT EGE ÇAKMAK

Parlayan Yıldızlar konserinde 29 Ocak Pazartesi saat 20.30’da Belit Çiftçi (çello) ve Levent Ege Çakmak (piyano) yer aldı.

Devamını Oku

belit-ciftci-001
levent-ege-cakmak-001

KRONOS QUARTET

FIVE DECADES

Klasik ve çağdaş müziğin öncü toplulukları arasında yer alan Kronos Quartet, bir araya gelişlerinin 50’inci yılını kutladıkları Five Decades başlıklı dünya turnesi kapsamında İş Sanat’ta müzikseverlerle buluştu. İş Sanat sahnesinde Kiss Yo’ Ass Goodbye eserinin dünya prömiyeri de yapıldı.

Devamını Oku

16_01_24_KronosQuartet-1809-min
16_01_24_KronosQuartet-1825-min

İŞ SANAT’IN PARLAYAN YILDIZLARI

MEHMET BERKAN GEÇGEN VE UYGAR EFE BEKTAŞ

Parlayan Yıldızlar konserinde 15 Ocak Pazartesi saat 20.30’da Mehmet Berkan Geçgen (kamanca)  ve Uygar Efe Bektaş (şan) yer aldı. Genç sanatçılar aynı zamanda, İş Sanat Parlayan Yıldızlar kapsamında ilk kez Türk müziği konserine ev sahipliği yaptı.

Devamını Oku

efe-uygar-bektas-01
mehmet-berkan-geçgen

İŞ SANAT’IN PARLAYAN YILDIZLARI

METEHAN KÖKLÜ VE ADA YALIN YÜCEL

Yeni yılda da Parlayan Yıldızlar konseri 8 Ocak Pazartesi saat 20.30’da Metehan Köklü (şan) ve Ada Yalın Yücel’in (keman) konserleriyle devam edecek.

Devamını Oku

Metehan Köklü_page-0001-min

İŞ SANAT’IN PARLAYAN YILDIZLARI

GÜLCE HANİŞOĞLU VE EGE DİKBIYIK

Kariyerlerinin başındaki genç müzisyenlere destek vermenin yanı sıra müzikseverlere de geleceğin solistlerini keşfetme imkânı sunan Parlayan Yıldızlar konserlerinde, 18 Aralık Pazartesi saat 20.30’da Gülce Hanişoğlu (obua) ve Ege Dikbıyık (viyolonsel) yer aldı.

Devamını Oku

AHMET MUHİP DIRANAS ŞİİR DİNLETİSİ

AŞKLAR UÇUP GİTMİŞ OLMALI BİR YAZLA

Ahmet Muhip Dıranas (1909-1980) şiirlerinde, değişik hece ölçüleri uygulayarak, yeni teknik arayışı içinde, simge ve metaforlara yaslanarak biçimi ön plana aldı. İnsanın evren ve doğa karşısındaki bireysel durumlarını, duygularını lirik bir biçimde yansıttı ve yoğun imge kuruluşlarıyla iç sesi ve uyumu sağlamaya yöneldi. Aşklar Uçup Gitmiş Olmalı Bir Yazla başlıklı dinleti, yirmi iki yıl sonra İş Sanat seyircisiyle bir kez daha buluşuyor.

Devamını Oku

AHMET-MUHIP-DIRANAS-KUTU-BANNER (1)
21_01_24_AhmetMuhipDıranas-9061

100. YIL GALA KONSERİ

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası

1826’da kurulan “Muzikâ-i Hümâyûn”dan, Cumhuriyet tarihinin ilk müzik kurumuna dönüşen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, orkestra şefi Tolga Atalay Ün ve dünyanın büyük opera sahnelerinde ülkemizi temsil etmiş başarılı tenor Murat Karahan 100. Yıl Gala Konseri’nde bir aradaydı!

Devamını Oku

İŞ SANAT’IN PARLAYAN YILDIZLARI

LİDYA İPEK KESKİN VE SEZGİN GÜNGÖRMEZ

4 Aralık Pazartesi, saat 20.30‘daki Parlayan Yıldızlar konserinde Lidya İpek Keskin (arp) ve Sezgin Güngörmez (piyano) yer aldı.

Devamını Oku

İŞ SANAT’IN PARLAYAN YILDIZLARI

BESTE DESTİNA ÜSTÜN VE FURKAN CİCİM

İş Sanat’ın genç müzisyenlere sahne deneyimi kazandırmak ve sanat hayatına attıkları ilk adımlarında destek olmak amacıyla gerçekleştirdiği Parlayan Yıldızlar konserleri, Beste Destina Üstün (trompet) ve Furkan Cicim’in (keman) performanslarıyla 20 Kasım Pazartesi saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda başladı.

Devamını Oku

AŞIK VEYSEL ŞİİR DİNLETİSİ

UZUN İNCE BİR YOLDAYIM

İş Sanat Aralık ayı programında âşık geleneğinin son büyük temsilcisi Âşık Veysel’i “Uzun İnce Bir Yoldayım” başlıklı şiir dinletisiyle anıyor. Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek’in şiirleri seslendireceği dinletide, Cengiz Özkan Âşık Veysel’in türküleri ile şiirlere eşlik ediyor. Atilla Birkiye’nin metinlerini düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin ise sahneye uyguladığı dinletinin müzik yönetmenliğini Serdar Yalçın üstleniyor.

Devamını Oku

CONCERTO KÖLN

GIULIANO CARMIGNOLA keman, şef

18. ve 19. yüzyıl müziğine odaklanan Concerto Köln, dönemsel performans stiline sadık öncü orkestralardan biridir. 1985 yılında kurulan topluluk, 80’li yıllardan itibaren Avrupa ve Amerika klasik müzik dünyasında dönem enstrümanları ve stillerine yönelik artan ilgiyle, Avrupa’nın çeşitli konservatuvarlarından yeni mezun olmuş sanatçıların bir araya gelmesiyle oluşmuştur.

Devamını Oku